شهریور ۲۹, ۱۳۹۶

تیم بی اس پرشیا افتخار دارد با پشتوانه ۱۰ سال فعالیت در حوزه طراحی و پشتیبانی وب سایت در خدمت هم میهنان عزیز باشد . تمامی دوستانی که با ما در تماس هستن جزو خانواده بی اس پرشیا محسوب می شوند و هیچ چیز گرانبها تر از خانواده نیست .

قدمها را آهسته بر داشتیم اما استوار

آدرس ما :

مرکز بی اس پرشیا در شهر تهران-بلوار فردوس غرب- خیابان بهار جنوبی- خیابان ارم شرقی- کوچه استاد شهریار-  پلاک ۵ می باشد .

شماره های تماس با ما :

  • پشتیبانی وب سایت بی اس پرشیا : ۰۹۲۱۳۷۷۵۷۹۷
  • مدیریت بی اس پرشیا : ۰۹۳۹۱۹۶۹۹۵۰
  • مرکز آموزش بی اس پرشیا : ۰۲۶۴۴۲۳۳۰۰۷

افزونه یا قالب نال ، کرک و اورجینال چیست؟

شاید سوال خیلی از دوستان این باشد که قالب نال یا افزونه نال چیست؟ افزونه اورجینال دقیقا چیست …؟ در این قسمت قصد دارم یکم این موضوع را برای دوستان شفاف تر کنم

اورجینال : اسکریپت ، افزونه یا قالبی که به صورت مستقیم از سایت سازنده خریداری می شود.
نال یا کرک شده: در بعضی از موارد تولید کننده اسکریپت جهت جلوگیری از کپی و سئو استفاده دیگر افراد اسکریپت خود را توسط ابزارهایی نظیر ioncube کد می کند. هنگامی که یک هکر این افزونه کد شده را کد گشایی نموده و قسمتی هایی که مربوط به لایسنس اسکریپت بوده را تغییر می دهد این اسکریپت نال یا کرک شده نامیده می شود.
طرح موضوع : حال سوالی که مطرح می شود افزونه و قالب هایی CMS اغلب تحت لیسانس GPL و کد باز ارائه می شوند حال مطرح کردن واژه افزونه یا قالب نال و کرک شده صحیح می باشد؟
از انجایی که افزونه و قالب های CMS کد باز ارائه می شوند اساسا طرح واژه نال و کرک شده صحیح نمی باشد.

تمامی قالبها و پلاگینهای ارائه شده توسط تیم بی اس پرشیا فایل GPL را درون خود دارند .

طرح موضوع: پس چرا افزونه و قالب اورجینال خریداری نماییم؟
جدای از موضوع رعایت حق کپی رایت و حق برنامه نویس، موضوع دیگری که وجود دارد شما با خرید افزونه و قالب اورجینال تنها برنامه را خریداری نکرده اید بلکه موضوع مهمتر ” پشتیبانی ” می باشد که توسط شرکت سازنده به شما ارائه می شود. این پشتبیانی اغلب شامل پاسخ گویی به سوالات شما، رفع اشکالات … می باشد.

داستان از کجا آغاز شد .

بعد از کلی جستجو در اینترنت برایه تهیه قالب وردپرس با قیمتهای متفاوتی در سایتهای ایرانی روبرو شدم . کم کم متوجه شدم تعداد خاصی قالب در کل وب سایتها ایرانی می باشد که نهایتن بیش ۱۰۰ عنوان نیست . و اگر دنبال قالب خاصی باشی نمی توانی از سایتهای ایرانی دانلود یا بخری .  از هر فروشنده که سوال می کردم قالب ارائه سایت خود را کاملتر و بهتر تعریف می کرد . با جستجو بیشتر فهمیدم تعدادی از قالبها از طرف شرکت تولیدی ( طراح اصلی ) حتی فارسی سازی هم شده اند ، اما سایتها ارائه کننده مدعی فارسی سازی از طرف خودشان هستن . حتی بعضی پا را فراتر گذاشته و مدعی نمایندگی تیم طراحی قالب هستن .

هیچ کدام از قالبها و پلاگین ها دست کاری نشده و آسیب ندیده .

تبلیغات مخربی که دیگر سایتها نسبت به عرضه محصولات رایگان دارند ( قرار دادن کد های مخرب ، نال شده ، کد هک کردن و ….. ) دروغی بیش نیست . تهیه محصولات ، تنظیم و قرار دادن بروی وب سایت زمان بسیار بالای می خواهد و بروزرسانی های مداوم فرصت انجام همچین کاری را به ما نمی دهد .

با همان پول خرید قالب 

 یک هاست ارزان قیمت تهیه کنید و هر قالبی را که خواستید نصب و امتحان کنید بعد از مطمئن شدن آن را بروی سرورتان نصب کنید .  بیاد داشته باشید هر قالب یا پلاگینی که یوزر نیم و پسورد نداشته باشد اصلی نیست . پس ۱۰۰ درصد قالبهای خارجی ارائه شده در ایران اصلی نمی باشند . قالبهای اصلی شامل یوزر نیم و پسورد می باشند که باید به قیمت اورجینال تهیه شود .

از طرف شرکت سازنده فارسی شده

بعضی از قالبها یا افزونه ها از طرف شرکت سازنده فارسی شده است . البته بعضی کاملن فارسی شده اند و بعضی %۵۰ یا ۸۰% و یا …. اما بعضی از دوستان این فارسی سازی رو به نام خود گذاشته و به مشتری می فروشند .

افتخار ما صداقت ماست

سوال پرسیدن از شما ، کمک و راهنمای از ما . ما بابت خدمات پول دریافت می کنیم نه بابت پاسخ سوالهای شما .

 افتخار ما ، اعتماد شماست . متنوع ترین ، کامل ترین مجموعه ارائه قالب و آموزش طراحی وب سایت در ایران